med

Medová chuť pro každého

Také máte rádi k snídani chléb nebo pečivo s máslem a medem? Však také med rádi jíme už tisíce led a pořád nám chutná. Kromě chuťových má totiž i řadu zdravotních benefitů a pro hodně konzumentů je podstatné i to, že se jedná o čistě přírodní produkt bez chemických přísad. Když jsme nachlazení, med bývá často první domácí pomocí. Ale hodí se i při zažívacích potížích, kupodivu pomáhá i diabetikům, i když je sladký. Dokáže totiž snižovat hladinu cukru v krvi, což z něj činí vítanou potravinu i u všech, kteří bojují s tělesnou váhou.

Někdo miluje květový, jiný tmavý lesní, nebo pastovaný. Ale rozšiřuje se také nabídka medů ochucených, které se hodí jako malý i velký dárek v podstatě pro každého. Medy se kombinují s vysoce kvalitními přísadami pro sladké i slané pochutnání, takže vhodný dáreček najdete pro bratra – sportovce, kamarádku, která miluje sladké, i babičku, co nedá dopustit na bylinky.

Tak třeba medové pomazánky. Už jste slyšeli, že med se dá kombinovat s mandlemi a kokosem, nebo rozemletými arašídy? Pomalu roztavené belgické čokoládové karamely se také s medem snoubí do originální pochoutky. Ale existuje i medová pomazánka pistáciová, nugátová, s chutí jablečného závinu, Stracciatelly nebo Cappuccina. Vánoční vanilkové rohlíčky zase připomíná pomazánka z medu a opražených vlašských ořechů.

Ostatně ořechy a mandle se kombinují také celé s medem. Skvělé jsou také medy ochucené kořením, bylinkami, nebo mrazem sušeným českým i exotickým ovocem. Některé kombinace jsou zdánlivě nesourodé, ale chutnají výborně, třeba sladký med a slané uzené mandle. Skvělým dárkem jsou kombinace různých ochucených medů v dárkových sadách od malých až po svatební odnosky. V nabídce jsou i tematické sady, třeba na Vánoce, Velikonoce, Den matek a k dalším příležitostem.

Katogorie

  • Úvod
  • Styl
  • Bydlení
  • Technika
  • Nápady
  • Příběhy