Kamenné urny

Kamenné urny

Zařizovat pohřeb je dnes o dost komplikovanější než před pandemií.

Pozůstalým může zařizování usnadnit například možnost nakupovat urny a další potřebné doplňky online v e-shopu bez nutnosti cestovat do kamenné prodejny či pohřebního ústavu. Klasické pohřby do země stále častěji nahrazují kremace. Po nich je popel zesnulých obvykle ukládán právě do hřbitovních uren a obalů, které se vyrábějí z různých materiálů, ale dlouhodobě jsou z nich nejpopulárnější urny kamenné.

Kamenné urny a urnové obaly se vyrábějí z mnoha variant přírodní žuly nebo mramoru. Dříve se urny hřbitovní vyráběly převážně jen v klasickém oblém tvaru, ale v současnosti jsou stále oblíbenější hranaté kamenné urny. Stejně tak se rozšiřuje škála barevných odstínů. Zatímco před několika desetiletími převažovaly jenom různé odstíny šedé, případně černé, dnes si můžete vybrat žuly a mramory z celého světa i v mnoha jiných barvách. Kamenné hřbitovní urny se tak vyrábějí i z kamene v zelené, červené, hnědé, béžové, nebo bílé barvě tak, aby kamenná urna, nebo obal urny ladily s místem, kam budou umístěny. Vybrat si můžete například v internetovém obchodu Kamenictví Dvořák, kde najdete oblé kamenné urny i hranaté kamenné urny v cenách od cca 3,5 tisíce až do cen přesahujících 5 tisíc korun. Pískováním nebo gravírováním je možné na kamennou urnu umístit jméno a data narození a úmrtí zesnulého a případně i vybraný grafický motiv.

Vedle kamenných hřbitovních uren jsou v nabídce Kamenictví Dvořák také další kamenné hřbitovní výrobky, které ladí s urnou. Jde například o náhrobní lampy, vázy a také kamenné truhlíky či mísy z kamene nebo pryskyřice pro květinovou výzdobu hrobu. Lampy i vázy mohou být oblé, široké, hranaté nebo vyřezávané ve tvaru sněhuláka a to v různých rozměrech. Z kamene lze objednat také stojany na skleněné vázy, které jsou buď čtvercové, nebo trojúhelníkové.

kamenné urny

Katogorie

  • Úvod
  • Styl
  • Bydlení
  • Technika
  • Nápady
  • Příběhy