design

Obklady a dlažby mají v trendech pestřejší design

Doby, kdy byly kvůli špatné dostupnosti v každé domácnosti stejné vzory obkladů a dlažeb, už naštěstí dávno pominuly. Na trhu dnes existuje dostatečně široký sortiment, díky kterému má zákazník nespočet možností, jak vzhled místností či exteriéru vyšperkovat. Na své si přitom v poslední době přicházejí i fanoušci divokých vzorů, ze kterých přechází zrak.

Touha zkrášlit si zdi a další části domu je lidem blízká už od pravěku, kdy si stěny zdobili všemožnými kresbami. Není tomu ale tak dávno, kdy byla na trhu k dostání pouze omezená nabídka obkladů a dlaždic, a tak se většina domácností nápadně podobala. Dnes už jsme naštěstí jinde. K dostání je nepřeberné množství různých tvarů, velikostí, materiálů, ale především designů. 

Odvážné provedení obkladů a dlažby jako dominantní prvek

Tyto nové designové možnosti potěší především milovníky barev. V posledních letech byly totiž v kurzu především jednoduché imitace přírodních materiálu bez barevných odlesků. Dnes už je kromě modrého či zeleného mramoru dostupná například i oranžová imitace betonu, která je díky svému různorodému designu mnohem zajímavější než jednobarevné kachličky, které se prodávaly v minulosti. Divoké imitace mramoru se nejlépe hodí jako dekorace za čelo postele nebo jako pohledová zeď do obyváku. Někteří lidé však tyto výraznější kousky umísťují i jako obklad za kuchyňskou linkou či na podlahu do obýváku.

Nejen v případě kuchyňské linky oceníte jednu ze skvělých vlastností barevných designů s různými odstíny – není na nich vidět tolik nečistot, takže jsou jednodušší na údržbu, a navíc vypadají dlouho jako nové. Zároveň jsou oblíbené i pro jejich kombinovatelnost. Pokud se člověk rozhodne pro barevnou dlažbu, jedná se o dominující prvek, který pak může sladit prakticky s jakýmkoliv decentním obkladem nebo dlažbou například bíle či šedé barvy. Přešlap neudělá ani v případě, že se rozhodne kombinovat barevnou dlažbu s imitací dřeva. Možností je nespočet, takže si nejen kreativní osoby mohou s designem skvěle vyhrát.

Pokud někdo touží po obkladech a dlažbě, které jsou aktuálně trendy, rozhodně jsou trefou do černého odstíny modré, zelené či petrolejové. Z teplejších odstínů je to pak cihlová či rezavá. Tyto výraznější designy nejlépe vyniknou, pokud jsou použity na jednu zeď nebo jen na podlahu či její část.

design

Katogorie

  • Úvod
  • Styl
  • Bydlení
  • Technika
  • Nápady
  • Příběhy