postava

Proboxujte se k lepší postavě

Kondiční box je moderním způsobem hubnutí. Spaluje kalorie a tvaruje postavu. Je vhodný pro všechny, kteří touží zhubnout a vypadat dobře.

Boxem ke štíhlé postavě

Box již dnes není jen doménou vrcholových sportovců nebo těch, kteří provozují bojové sporty. Kondiční box může vyzkoušet každý. Má mnoho výhod. Skvěle se při něm hubne. Bušení do boxovacího pytle vaše tělo rovnoměrně vytvaruje. Nemusíte se obávat, že budete mít silná jen ramena, jako boxer. Kondiční box zahrnuje další cvičení, například boxovací hrušce, kde si procvičíte techniku.

Ke kondičnímu boxování patří také protahovací cviky před samotným boxováním. Série cviků vaše tělo prohřeje a připraví na samotné boxování. Tak zamezíte případnému úrazu nebo natažení svalu.

Výhodou kondičního boxování je rychlé spalování kalorií. Je to silový sport a tělo se při cvičení dostává do anaerobní fáze, kdy spaluje tuky. S kondičním sportem zhubnete snadno a rychle, zároveň vaše tělo dostane správný tvar.

Vybavení na kondiční box

Základem je boxovací pytel. Ten je zpravidla zavěšen za strop a vyrábí se z pevných materiálů, aby vydržel údery. Boxovací pytle jsou pro různé druhy tréninku. Je vyroben z koženky a uvnitř se nachází písek nebo drť.

K boxování by vám neměly chybět také boxerské rukavice nebo chrániče na box. Ty nejsou úplně nutné, pokud se nechystáte boxu věnovat pravidelně.

Kondiční box je skvělý na psychiku. Vydáte ze sebe maximum a ulevíte si od negativní psychické zátěže, kterou jste nasbírali za den. Není nic lepšího než se vyboxovat do pytle. Boxovací hruška slouží k procvičení rychlosti a přesnosti úderů. Je vyrobena z umělé kůže a velmi odolná.

 

Výhody kondičního boxu

Kondiční box mohou provozovat jak muži, tak také ženy. Se správným tréninkem vám pomůže trenér, který vám poradí a navrhne tréninkový plán, jestliže se chcete boxu věnovat pravidelně. Box je především vhodný jako nácvik sebeobrany.

Je často vstupem do dalších bojových sportů, jak thaibox, kickbox a další. Nejen, že odstraňuje nahromaděnou agresivitu, ale také zvyšuje sebevědomí. Je však vždy potřeba dodržovat zásady bojových sportů. 

Při boxování se vyplavuje serotonin a dopamin, což jsou hormony štěstí. Stejně jako při jiných sportovních aktivitách se po cvičení cítíte lépe a zdravě. Působí rovněž pozitivně na kardiovaskulární systém, posiluje srdce a udržuje cévy zdravé. V případě, že se chcete účastnit také zápasů, a ne jenom boxovat do pytle, je dobré pořídit si chrániče. Ty se dávají na ruce, holeně i hlavu.

Boxovací rukavice by vám měly správně sedět. Vyrábějí se různé typy z různých materiálů. Při jejich výběru zohledněte také bandáže na box, které budete mít na rukou, aby rukavice nebyly ve výsledku moc malé.

Kondiční box je skvělým sportem pro každého, kdo touží po krásné a štíhlé postavě, chce se umět bránit a také udržet své zdraví. 

Katogorie

  • Úvod
  • Styl
  • Bydlení
  • Technika
  • Nápady
  • Příběhy