Lodžie

Lodžii si můžete nechat prodloužit

V některých panelových domech i zděných bytovkách jsou ve společných prostorech, tedy většinouna chodbách, společné lodžie. Takové existující zapuštěné lodžie lze stejně jako lodžie situované u jednotlivých bytů prodloužit a zvětšit tak jejich užitnou plochu. Zároveň se s tím může vylepšit také vzhled celé budovy. Proto se k prodloužení původních lodžií často přistupuje během celkové opravy fasády, zateplení budovy apod.

Pokračovat ve čtení

hypotéky

Základní úroková sazba beze změn. Jaký to bude mít vliv na hypotéky?

Rada České národní banky (ČNB) dnes na svém letošním posledním zasedání ponechala základní úrokové sazby beze změn. Dvoutýdenní repo sazba tak už od 22. června zůstává na sedmi procentech. Je tak na nejvyšší úrovni od roku 1999. Lombardní sazba, která určuje, za kolik si komerční banky mohou u centrální banky půjčit peníze oproti zástavě cenných papírů, zůstala na osmi procentech. Diskontní sazba, od níž se odvíjí úročení vkladů komerčních bank u centrální banky, zůstala na šesti procentech.

Pokračovat ve čtení

schodiště

Schodiště pro krásu i pohodlí

Už jste někdy přišli do nějakého domu a první, co upoutalo vaši pozornost, bylo krásné schodiště? Tak velký stavební prvek vždy zásadně ovlivňuje celkový vzhled interiéru, stačí si jen vybrat ten správný tvar, kombinaci materiálů a prvky, které schodiště tvoří.

Pokračovat ve čtení

barvy

Interiér má různé varianty barevných kombinací

Chystáte se vymalovat, nakoupit nový nábytek nebo doplňky, a váháte nad barevnými kombinacemi? Než se vydáte na nákupy nebo objednáte malíře, zvažte vhodné barevné kombinace. Inspirujte se nejen aktuálními trendy, ale také těmi nadčasovými, hledejte nápady, ptejte se odborníků, protože bydlet v interiéru, který se za pár měsíců okouká nebo v nevhodných barevných kombinacích může následně být zatěžkávací zkouškou i pro vaši psychiku.

barvy, zeď

Pokračovat ve čtení

nemovitost

Prodáváte svoji nemovitost? Dávejte si pozor na právní vady

Pokud máte v plánu prodat nemovitost, a nejste si jistí všemi detaily o ní, je dobré si nejdříve zjistit několik věcí.  O skrytých právních vadách nemají majitelé bytů a domů často ani ponětí. I u vaší nemovitosti vás mohou zaskočit nečekaná překvapení. Věcná břemena, exekuce, chybějící pozemky nebo kolaudace. Takové nenadálé informace můžete čekat při návštěvě katastru nemovitostí.  

nemovitost

Pokračovat ve čtení

Katogorie

  • Úvod
  • Styl
  • Bydlení
  • Technika
  • Nápady
  • Příběhy